Яка кількість хворих на Чернігівщині на «хворобу гризунів»?

За даними Чернігівського центру контролю та профілактики хвороб, торік у Чернігівській області лептоспіроз виявили у 23 людей, всі вони вилікувалися. Цьогоріч за вісім місяців було 45 хворих, сім із них померли. Кількість хворих зросла через збільшення популяції гризунів, пояснює заступник гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Артем Ярошенко.

Боротися з гризунами ми можемо тільки шляхом дератизації. Не досить увагу значну приділяють органи місцевої влади на дератизацію. Не завжди вона проводиться якісно, тому йде збільшення популяції гризунів і, як наслідок, ріст захворюваності”, — говорить медичний фахівець.

Артем Ярошенко розповів, що найчастіше переносниками збудника лептоспірозу є мишоподібні гризуни.

“Збудник виділяється в зовнішнє середовище з екскрементами цих тваринок. Людина може заковтнути під час купання у водоймах. Можливо, десь там бігла мишка і збудник потрапив на якісь поверхні, до яких доторкнулася людина. Або вона може продукти покласти, збудник може з продуктами потрапити. А людина перед вживанням не миє їх, і тому так і виходить”.

Вогнища лептоспірозу виявляють і у водоймах, каже Артем Ярошенко. В таких випадках там не можна купатися та напувати худобу.

Однак, як зазначила завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванна Олексієнко, заразитися лептоспірозом у водоймі можна тільки, якщо на тілі є пошкодження: рани чи подряпини. Якщо людина перехворіла один раз, не виключено, що вона інфікується повторно, але це буває рідко.

“Інкубаційний період зазвичай складає від 7 до 14 днів, — деталізує інфекціоністка. — В середньому може у своїй спокійній формі протікати до 20 днів. Зазвичай на п’ятий-сьомий день хворий помічає таке загальне нездужання, підвищення температури тіла 38 і вище. З’являється виражений біль у поперекових, литкових м’язах”.

Головне, каже лікарка, вчасно звернутися за медичною допомогою і правильно діагностувати хворобу. Хоч за симптомами вона і схожа на ГРВІ, але вражає нирки та печінку. Лептоспіроз також вражає всі органи людини та всі системи її організму: як і серцево-судинну, так і неврологічну.

За матеріалами Суспільне Чернігів

 

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте